Passport Holder Travel Wallet
$10.05
PLA213
A durable, RFID-blocking passport holder made of nylon with a zipper closure for secure travel document storage.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $10.05 | R |
| 100 - 249 | $9.23 | R |
| 250 - 499 | $8.82 | R |
| 500 - 999 | $8.53 | R |
| 1,000 - 2,999 | $7.42 | R |
| 3,000+ | $5.58 | R |
This RFID travel passport wallet is made by high density nylon material, built-in RFID blocking lining, is strong and durable to keep your credit cards, receipts and travel documents organized and secure. The zipper is made of a strong zinc alloy making it even more durable. Rainproof fabric design ensures your accessories don’t get wet if travelling in the rain. Make your journey comfortable and wonderful.
| Color | Blue, Black, Gray, Pink, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.11" x 8.66" x 1.18" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA213 |
| Theme | Safety, Security, Shopping, Travel |













