Passport and Vaccine Card Holder
$3.37
PLA210
A passport and vaccine card holder made of synthetic leather, offering water resistance and easy access for travelers.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.37 | R |
| 100 - 249 | $2.98 | R |
| 250 - 499 | $2.86 | R |
| 500 - 999 | $2.78 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.00 | R |
| 3,000+ | $1.88 | R |
PASSPORT AND VACCINE CARD HOLDER COMBO. Crafted from premium synthetic leather exterior and interior, the Passport and vaccine card holder is strong and water-resistant. The two in mone design allows to keep both vaccine card and passport in one holder and both visible. The crystal clear TPU plastic sleeve makes showing your CDC vaccine card easily without having to take it out from the card case and risk of damage.There’re multi colors for choices, which make it easy to find in a traveler’s bag. It’s a must for international travel. The lightweight and ultra slim design adds no unnecessary bulk or weight. Say goodbye to frantically searching for your passport hours before your flight. These would make a great gift for every traveler.
| Color | Blue, Red, Gold, Brown, Yellow, Blue, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.13" x 5.59" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA210 |
| Theme | Club, College, Office |













