Vintage Genuine Leather Laptop Messenger Bag
$59.53
PLA205
A vintage leather laptop messenger bag with padded dividers, ideal for cameras, electronics, and daily essentials.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 10 - 29 | $59.53 | R |
| 30 - 49 | $56.55 | R |
| 50 - 99 | $49.62 | R |
| 100 - 299 | $47.58 | R |
| 300 - 499 | $38.15 | R |
| 500+ | $37.26 | R |
Size 15″ x 11.4″ x 4.7″ .Canvas leather, zipper closure camera bag constructed with genuine leather and durable canvas. Designed for D SLR digital camera. Also can be used for a vintage camera. Self adhering padded dividers for interior customization, Soft liner protects electronics from any damage. Additional pockets designed for memory cards, business cards, CDs, etc. Spacious enough to hold daily essentials like headphone, umbrella, glasses, notebooks, water bottle, etc. Perfect for college, office, travel and other daily occasions.
| Color | Brown, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 15" x 4.7" x 11.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA205 |
| Theme | Business, Household, Office |













