Double Wall Stainless Steel Mug 14oz
$16.03
PLA196
A double-walled stainless steel mug with vacuum insulation, keeping drinks hot for 10 hours and cold for 18 hours.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $16.03 | R |
| 100 - 249 | $14.07 | R |
| 250 - 499 | $13.07 | R |
| 500 - 999 | $11.62 | R |
| 1,000 - 2,999 | $10.25 | R |
| 3,000+ | $7.96 | R |
The rugged double walled 18/8 stainless steel mug holds 14 oz. of your favorite beverage and will keep it hot for 10 hours or cold for 18 hours. Great for camping or backyard morning coffee, it is vacuum sealed, copper lined and has a powder coated exterior and handle. Coming with a clear push-in lid with sliding closure that is easy to sip from and it is FDA compliant and BPA free.
| Color | Gray, Orange, Pink, Blue, White, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.4" x 3.46" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 45 lbs |
| Product Number | PLA196 |
| Theme | Beverage, Business, Drinking, Outdoors, Trade Show |

















