Dual Sided Desk Pad
$11.37
PLA191
A dual-sided desk pad made of durable PU leather protects desks from damage and offers a stylish surface for work or decoration.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $11.37 | R |
| 100 - 249 | $10.75 | R |
| 250 - 499 | $10.18 | R |
| 500 - 999 | $8.98 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.57 | R |
| 3,000+ | $3.26 | R |
Waterproof Desk Mat for Desktop, Non-Slipped Leather Desk Pad Protector for Keyboard and Mouse. DUAL SIDED DESIGE. This desk mat is designed in the same material with different colors in each sides. Therefore, you can use either side as the front. There are many mats with different colors collocations to choose from, which is elegant for any desk. GOOD QUALITY. The desk pad is made of durable PU leather. Protect your desktop from scratches, stains, spills, heat and scuffs.The stitching design makes this mat more durable, and relax your hands. Perfect for both office and home. It can be a mouse pad, writing board or decorative pad by the colorful PU leather surface.
| Color | Red, Blue, Pink, Purple, Orange, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 31.5" x 15.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA191 |
| Theme | Computer, Office |

















