Electric Coffee Grinder
$36.92
PLA185
An electric coffee grinder with stainless steel blades and a powerful motor for grinding whole beans into fresh coffee grounds.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $36.92 | R |
| 100 - 249 | $35.27 | R |
| 250 - 499 | $33.92 | R |
| 500 - 999 | $30.58 | R |
| 1,000 - 2,999 | $23.48 | R |
| 3,000+ | $18.59 | R |
Pair your coffeemaker with the Coffee Grinder to bring out the freshest flavor from your whole beans. We bring a modern touches to this coffee grinder with black body to seamlessly blend with your appliances. Stainless steel blades and high power motor with provides consistent results with on off control for simple operation.With a simple On Off switch, you can grind enough 50g 1.8 oz of coffee beans to make 8 fresh cups in no time! A great giveaway to promote your brand, your logo is welcomed!
| Color | Black, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.9" x 3.35" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA185 |
| Theme | Beverage, Food, Gift, Household, Kitchen |

















