Face Mask Bandanas
$3.32
PLA177
Breathable and UV-protective polyester microfiber bandanas designed for comfort during outdoor activities like running and cycling.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.32 | R |
| 100 - 249 | $2.95 | R |
| 250 - 499 | $2.78 | R |
| 500 - 999 | $2.52 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.92 | R |
| 3,000+ | $1.83 | R |
Made of polyester microfiber that absorbs moisture and wicks away, with high UV protection, highly stretchable and Seamless keep you comfortable in any position, They are soft, breathable fabric, No sewn edges to irritate your skin, dry quickly. and conform to heads of all shapes and sizes. The quality gaiters suitable for all outdoor activities, like fishing cycling running.
| Color | Blue, Black, Red, White, Gray, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.44" x 16.53" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA177 |
| Theme | Camping, Headwear, Health, Outdoors, Travel |















