Foldable LED Desktop Fan
$11.08
PLA169
A compact, USB-powered LED fan with adjustable speeds and a quiet motor for personal cooling and ambient lighting.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $11.08 | R |
| 100 - 249 | $10.87 | R |
| 250 - 499 | $10.60 | R |
| 500 - 999 | $8.65 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.03 | R |
| 3,000+ | $4.93 | R |
Although the fan looks small in its size, you will be shocked by how strong the airflow is. You will get through this summer at ease with this fan. No more office heat. Compact and lightweight, space saving and easy carry.USB powered, convenient to use everywhere at any time. 2 Speed adjustable, meet different cooling needs,also can be use as a led night lamp. A quiet friend on your desk, we adopt the advanced brushess motor to make the noise less than 56dB even on the high setting. It will never interrupt your sleep and work. Sturdy base with rubbers on the bottom, reducing vibration and keeping it falling over. Add your company name or logo and let clients choose which they like best to fit their personal style for maximum brand awareness.
| Color | Black, White, Green, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.78" x 4.13" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 30 lbs |
| Product Number | PLA169 |
| Theme | Camping, Hotel, Household, Office, Summer |













