Wood Business Card Case
$14.98
PLA156
A wooden business card case with a magnetic closure, crafted from walnut wood for a stylish and durable presentation.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 149 | $14.98 | R |
| 150 - 299 | $12.62 | R |
| 300 - 499 | $12.02 | R |
| 500 - 999 | $11.30 | R |
| 1,000 - 4,999 | $9.27 | R |
| 5,000+ | $7.93 | R |
Wood business card holder provides durable magnetic force to keep slim business cards be securely placed in the pockets. Natural walnut with manual polishing and painting and endowed with unique texture and gorgeous looking, ensuring you always make a great impression on you clients and associates.
| Color | Dark Wood, Light Wood, Red Wood |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.25" x 2.68" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 42 lbs |
| Product Number | PLA156 |
| Theme | Business, Money, Phone, Trade Show, Travel |











