Draw plenty of attention to your business when you get customers to advertise your brand by wearing this Pukka hat! It’s a knit one size fits most item that’s available in black or steel colors and designed with a stylish cuff. This is a fantastic piece to wear when it gets cold outside. It can keep your head warm and coordinate with several outfits for a complete look. Imprint this with your company name or logo with our embroidery method and make this a part of your clothing store inventory!
| Color | Black, Cream Beige, Dark Gray, Green, Light-Gray, Red, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.53" x 3.43" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA113 |
| Theme | Headwear, Outdoors, Skiing, Trade Show, Winter |













