Baby Bib Silicone Anti-Dirty Slobber Pocket
$6.50
PLA103
A silicone baby bib with a deep pocket to catch food and drool, promoting cleanliness during meals.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $6.50 | R |
| 300 - 499 | $5.67 | R |
| 500 - 999 | $5.17 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.83 | R |
| 3,000 - 4,999 | $4.67 | R |
| 5,000+ | $3.64 | R |
The anti-dirty drool pocket of the baby bib is made of silicone material, which is very safe, non-toxic and suitable for babies. The bib has a round built-in neck fastener for a comfortable fit. The deep front pocket is perfect for carrying food, keeping the baby and the surrounding area clean. Our silicone bibs are easy to clean, stain-proof and non-absorbent. Its size is approximately 11.81×9.45 inches. We welcome customized logos, please contact us.
| Color | Green, Blue, Pink, White, Ginger Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 9.45" x 1.97" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA103 |
| Theme | Baby, Beverage, Cleaning, Cooking, Eating |













