Zipper Pouch Bag with Oval Window
$1.00
PLA093
A reusable, stand-up zipper pouch with a window, ideal for storing various foods like snacks, cereals, and seasonings.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $1.00 | R |
| 300 - 499 | $0.68 | R |
| 500 - 999 | $0.52 | R |
| 1,000 - 2,999 | $0.48 | R |
| 3,000 - 4,999 | $0.32 | R |
| 5,000+ | $0.22 | R |
Design of bottom gusseted bringing larger capacity,easy to stand up and rectangle matte window look beautiful.Inner layer is use of food grade PE inner membrane,safe and pollution-free,the middle layer is uses solid wood material,outer layer of thinner PE membrane. This stand up bags are Sturdy,Strong Sealing,Reusable.Perfect choice for food storage.these small stand up bags are perfect for storing cereals,seasoning,candy,tea and snacks,or take out for picnic.Help in protecting food you frequently need from insects,mice,vapor, moisture,odor and more.
| Color | Kraft Brown, White, Black, Pupple, Silver |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.35" x 5.12" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 45 lbs |
| Product Number | PLA093 |
| Theme | Eating, Food, Gift |















