PVC Waterproof Backpack Dry Bag
$24.63
PLA092
A waterproof backpack dry bag made of durable material, ideal for camping, hiking, swimming, and other outdoor activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $24.63 | R |
| 300 - 499 | $23.77 | R |
| 500 - 999 | $22.95 | R |
| 1,000 - 2,999 | $22.12 | R |
| 3,000 - 4,999 | $15.53 | R |
| 5,000+ | $14.53 | R |
This folding waterproof backpack is made made from features 500D scratchproof wear resistant material for high performance, durability, stopping water from entering the top of your dry sack to keep your camping gear dry during adventures.One waterproof zip pockets on the front for storing small items. Align the straps on the top of the waterproof dry bag backpack after stores your gear, then grab and roll the straps 3-5 times and connect each side buckle of the dry sack backpack to complete the seal.Foldable and collapsible design makes it work great for travelling, camping, climbing, Skiing,swimming, boating, fishing,hiking and recycling. Pocket rich design and multiple gear straps, cord loops and attachment slots provide enough room in a day trip or a week-long journey.
| Color | Blue, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 12.6" x 6.3" x 18.11" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 45 lbs |
| Product Number | PLA092 |
| Theme | Beach, Boating, Outdoors, Swimming, Travel |













