This RFID-blocking crossbody passport holder keeps your travel documents secure and organized. Featuring multiple card slots and compartments, it safely stores passports, boarding passes, tickets, and currency. The wearable, anti-theft design offers hands-free convenience for worry-free travel. Lightweight and durable, it’s the perfect compact organizer for international trips and daily use.
| Color | Black, Gray, Navy Blue, Khaki, Green, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.1" x 8.3" x 0.2" |
| Imprint Size | 2.0" x 2" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 31.0 lbs |
| Product Number | PVSO188 |
| Theme | Office, Shopping, Travel |









