This is a cube-shaped portable pill organizer designed for daily medication needs.It combines portability, large capacity, and airtight light-proof storage, serving as your personal “Health Manager in the Pocket.” Made from thickened PP+PC material for durability, it features 8 independent compartments for easy weekly medication management and precise dosing.
| Color | Black, Green, Blue, Purple, Yellow, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.36" x 2.36" x 2.36" |
| Imprint Size | 2.0" x 2" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35.0 lbs |
| Product Number | PVSO186 |
| Theme | Hospital, Medical, Office, Trade Show |











