Ultimate Survival 6-in-1 Outdoor Multitool Pen
$5.00
PVSO171
The Ultimate Survival 6-in-1 Multitool Pen combines a ballpoint pen with a compass, flashlight, stylus, screwdriver, and phone stand.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $5.00 | R |
| 1,000 - 4,999 | $4.10 | R |
| 5,000 - 9,999 | $3.30 | R |
| 10,000+ | $2.70 | R |
This product is a multifunctional 6-in-1 portable metal ballpoint pen with small and exquisite design. Its main feature is to use the rotating rings on the upper and lower bodies to extend and switch different functional components. It contains ballpoint pen, compass, flashlight, stylus, screwdriver, phone Stand.It is an ideal tool for business professionals, outdoor enthusiasts, engineers, or as a refined gift, perfectly embodying the design philosophy of “small but complete.”
| Color | Black, Blue, Gray, Silver, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 0.6" x 0.6" x 5.7" |
| Imprint Size | 1.0" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 8.0 lbs |
| Product Number | PVSO171 |
| Theme | Camping, Office, Outdoors, Travel |











