Equipped with high-power LED beads and a professional optical convex lens, it concentrates light energy for fast curing. Features 20s/60s dual timer modes for flexible operation. The innovative technology minimizes UV exposure, significantly reducing the risk of hand darkening even with frequent use. Weighing only 23 grams, it’s as light as a lipstick and fits easily into any makeup bag. The high-capacity battery and universal Type-C charging port ensure quick charging and reliable battery life.
| Color | White, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4" x 0.8" x 0.8" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 37.0 lbs |
| Product Number | PVSO155 |
| Theme | Beach, Fashion, Decoration, Travel |













