This fast-heating warmer is designed for home and office desktop use. Its advanced corrugated filament heating system delivers heat in just 2 seconds, providing uniform warmth instantly. Glowing without light, comfortable for eyes, and customized quiet air duct ensures natural, low-noise operation for undisturbed sleep. It features automatic tip-over shut-off and overheat protection for peace of mind. Simple switch and settings for easy operation. Low power consumption 380W for energy savings.
| Color | White, Gray, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.7" x 5.5" x 8" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35.0 lbs |
| Product Number | PVSO152 |
| Theme | Business, College, Computer, Office |













