17 OZ. Trendy High-top Industrial Portable Stainless Steel Rolled Rim Tumbler
$18.50
PVSO134
A stylish, stainless steel tumbler with a rolled rim, splash-proof lid, and metal straw for on-the-go use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $18.50 | R |
| 1,000 - 4,999 | $14.60 | R |
| 5,000 - 9,999 | $12.80 | R |
| 10,000+ | $12.00 | R |
This stainless steel rolled-edge coffee cup is remarkable for its minimalist aesthetic and superior texture. Crafted from stainless steel, its most signature feature is the exquisitely rolled rim, which adds a visual and tactile depth to the design. Equipped with a transparent splash-proof lid and a metal straw, making it perfect for on-the-go use.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.3" x 2.3" x 4.2" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 13.0 lbs |
| Product Number | PVSO134 |
| Theme | Drinking, Fitness, Office, Outdoors |











