This all-in-one kit contains wooden pendants, embroidery threads, a plastic needle. Each high-quality basswood charm is laser-cut with precise holes, easily create delightful patterns using the included vibrant threads. These unique ornaments are perfect for decorating your Christmas tree, adding a personal touch to your backpack, or serving as heartfelt gift tags. It’s the ideal activity to spark holiday cheer, making for a wonderful gift or a cozy creative session with loved ones.
| Color | White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.7" x 3.15" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 15.0 lbs |
| Product Number | PVSO087 |
| Theme | Christmas, Decoration, Household, Light |













