7 Oz. Colorful Electroplated Crystal Glass Goblet
$19.00
PVSO069
A colorful, electroplated crystal glass goblet that serves both as a functional drinkware and decorative art piece.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $19.00 | R |
| 1,000 - 2,999 | $15.20 | R |
| 3,000 - 9,999 | $14.20 | R |
| 10,000+ | $12.90 | R |
Features an advanced electroplating finish that creates a brilliant iridescent plating. With exceptionally clear and pure crystal glass, it reflects shifting, mesmerizing iridescent light from different angles. The body is well-proportioned with a smooth, finely finished rim. The robust plating is resistant to fading and peeling, ensuring long-lasting beauty. Beyond its vessel function, it serves as a exquisite decorative art piece, turn every toast into a dual feast for the eyes and the palate.
| Color | Transparent |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.07" x 3.07" x 7.88" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Engraved |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 13.2 lbs |
| Product Number | PVSO069 |
| Theme | Anniversary, Christmas, Household, Party |













