Custom Grease-Resistant Popcorn Bags
$1.11
PVDA235
Custom-printed, grease-resistant popcorn bags offer various sizes and printing options for a personalized snack experience.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 1,000 - 2,999 | $1.11 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.00 | R |
| 5,000 - 9,999 | $0.90 | R |
| 10,000 - 19,999 | $0.80 | R |
| 20,000 - 29,999 | $0.70 | R |
| 30,000+ | $0.60 | R |
These popcorn bags are made from 40gsm grease-resistant paper, with customizable dimensions, paper thickness, and patterns. The unit price includes single-color printing and shipping. Various sizes are available for customization.
| Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Pink, Purple, White, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8 1/2" x 3 1/2" x 2 5/16" |
| Imprint Size | 2" x 2" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 40.0 lbs |
| Product Number | PVDA235 |
| Theme | Cinema, Entertainment, Food, Fun, Party |















