Transparent Cinch Pack Backpack
$3.03
PVDA233
A transparent cinch pack backpack made from durable PVC, ideal for security checkpoints and customization.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 499 | $3.03 | R |
| 500 - 999 | $2.96 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.81 | R |
| 3,000 - 4,999 | $2.58 | R |
| 5,000 - 9,999 | $2.51 | R |
| 10,000+ | $2.50 | R |
Navigate security checkpoints with ease at airports, schools, venues, and events using this transparent cinch backpack. Made from durable clear PVC material with reinforced shoulder straps and a colored top accent, it provides visibility while carrying essentials. Ideal for showcasing logos or messages for schools, teams, organizations, or businesses through customization options.
| Color | Blue, Red, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 12" x 12" |
| Imprint Size | 2" x 2" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 19.0 lbs |
| Product Number | PVDA233 |
| Theme | Business, College, Organization, Security, Sports |















